+48 32 316 25 64

Maty filtracyjne, filtry VOLZ

VOLZ – LUFTFILTER projektuje, produkuje i sprzedaje media filtracyjne oraz filtry do klimatyzacji i wentylacji, instalacji lakierniczych i suszących. Dzięki wieloletniemu know-how w tych dziedzinach firma VOLZ należy do wiodących dostawców, a jej nazwa jest na całym świecie synonimem dla innowacyjnych produktów.

Wszystkie etapy produkcji, od wyprodukowania włókniny poprzez obróbkę włókniny, aż do montażu końcowego gotowego filtra wykonywane są we własnych zakładach.

Niemiecka najwyższa jakość produktów naszego partnera jest gwarantowana.

Współpracę z firmą VOLZ - LUFTFILTER rozpoczęliśmy w roku 2000.

Jesteśmy jednym z największych odbiorców filtrów na rynek polski.

W zakresie technologii lakierniczej i suszarniczej, z filtrowaniem mamy do czynienia na kilku etapach procesu.

Początkowym etapem jest filtracja wstępna powietrza nawiewu. W tym zakresie stosowane są np.  filtry kieszeniowe wstępne . Filtry wstępne w kabinach lakierniczych są stosowane przy doprowadzeniu powietrza zarówno na etapie montażu, lakierowania jak i suszenia.

Na dalszych etapach związanych z lakierowaniem istotna jest filtracja precyzyjna powietrza nawiewu (stosujemy tutaj m.in. filtry kieszeniowe precyzyjne, a także maty filtracyjne ), na tym etapie ważne są także filtry podłogowe Paint Stop Green do filtrowania powietrza wywiewanego.

Na etapie suszenia, wymagane jest filtrowanie powietrza obiegowego, a także podłogowe filtry do kabin lakierniczych .

Oprócz filtrów kieszeniowych, w instalacjach lakierniczych stosowane są maty filtracyjne .

Posiadamy bardzo szeroki asortyment filtrów: